..:: LKMT.cz Bórd ::..

Diskuzní plac nejen ostravských spotterů
Právě je 19 dub 2024, 07:21

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]




Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Re: Foťák
PříspěvekNapsal: 22 zář 2011, 22:52 
Offline
Admin

Registrován: 30 kvě 2011, 08:39
Příspěvky: 1779
Bydliště: FR 738, 29A
Spotting: localhost
Stroj: jatra
Caues, vitej na foru. Nechcu te nejak odrazovat od foceni kompaktem ale to, cos dal do galerky se moc pouzit teda neda. Urcite ne to TVN. No a pokud myslis vazne foceni, tak si kup zrcadlo. Nebo neco z vyse uvedenych, ten FUJIFILM FinePix HS20 EXR vypada celkem normalne.

Jinak Canon EOS 1100D http://www.megapixel.cz/canon-eos-1100d a Yany ti proda tele 55-250 :D
Ale ja radit moc nemuzu, jsou tady vetsi odbornici nez ja ;)

PS: V Megapixelu je ted akce 0% navyseni na splatky.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Foťák
PříspěvekNapsal: 23 zář 2011, 07:43 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:17
Příspěvky: 523
Bydliště: Ostrava
Spotting: babské sprchy
Stroj: komatsu
j.ree píše:
... Yany ti proda tele 55-250 :D ...

Yany nic neprodá bo by neměl čím fotit debyle :trt:


A jinak Pixmania má teď nějaké výprodeje. Pro ty, kteří nechtějí nebo nemají na zrcadlo, je tu ideální volba.
http://www.pixmania.cz/cz/cz/7143836/art/panasonic/lumix-dmc-fz45-eerny.html
Měl sem jednu z dřívějších verzí (tuším že FZ18) a mohu jen doporučit. Cena je myslím si že hodně luxusní.

_________________
:shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Foťák
PříspěvekNapsal: 23 zář 2011, 20:57 
Offline
Amatér
Amatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19 zář 2011, 13:23
Příspěvky: 6
jo děkuju. no tu posílám odkaz ke kterému se tak přikloňuji děkuju za rady a návrhy jen posílejte dál :D http://www.patronic.cz/cs/digitalni-fot ... 0-exr.html
anebo tento a nebo ještě něco z těch vašich návrhů ;) http://www.digiobchod.cz/produkty/panasonic-dmc-fz45


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Foťák
PříspěvekNapsal: 23 zář 2011, 21:45 
Offline
Amatér
Amatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19 zář 2011, 13:23
Příspěvky: 6
jo a ještě nechcu foťák s akumulátorem bo to prd vydrží :D aspoň ten můj nynější má akumulátor a ten rozhodně na celodenní focení není :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Foťák
PříspěvekNapsal: 23 zář 2011, 23:47 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 29 lis 2008, 10:53
Příspěvky: 435
Bydliště: OSTRAVA !!! Havířov
Spotting: Krakow, Madeira
Stroj: c172
No tak já jsem měl vždycky foťáky na 2x AA baterie, které jsem buď dobíjel, nebo jsem kupoval alkalické. Teď mám foťák s vnitřní baterkou a nemůžu si to vynachválit. Už bych jinej nechtěl. Dobíjím jednou za.... ani nevím kdy...

_________________
Obrázek
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Foťák
PříspěvekNapsal: 24 zář 2011, 08:08 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 19 lis 2008, 09:17
Příspěvky: 523
Bydliště: Ostrava
Spotting: babské sprchy
Stroj: komatsu
Připojuju se k Peetrsovi. Foťáků sem měl už XY a spolehlivě můžu potvrdit že akumulátor vydrží min 3x víc fotek než klasické AAčka ... Nevím co to máš za hujdu teď ;) Já osobně bych už do foťáku na tužkovky nešel. Gdyž sem měl toho Panasonika, tak sem si k němu dokoupil dtuhý aku za 350kč, a měl sem jistotu, že i na delší dovolené si nemusím brát nabíječku.

_________________
:shock:


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Foťák
PříspěvekNapsal: 24 zář 2011, 08:41 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
Napodobne...

Zrovna vcera jsem skoro 12 hodin pleskal fotky na priletech a to bylo same prohlizeni, zoomovani na displeji, kontrola ostrosti, mazani, atd. Nafotil jsem vcera asi 500 fotek a ukazatel mi ukazuje porad plnou kapacitu (coz je jasna blbost sice, protoze treba behem pristich 100 nebo 200 fotek by uz lehla) a to tu baterku mam nabitou pred tydnem a fotil jsem na ni uz cely tyden...

Takze fotak na tuzkovky NEBRAT !!!

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Foťák
PříspěvekNapsal: 24 zář 2011, 21:58 
Offline
Amatér
Amatér
Uživatelský avatar

Registrován: 19 zář 2011, 13:23
Příspěvky: 6
no nevím tak to je asi nějaká šměčka když ukazatel ukazuje plný stav baterie, tak vydrží docela dlouho ale jak jedna ubyde toz ta druha skoro hned padne za ní a už bliká baterka :D tak dobře žádné AA ale akumulátor fajne :D to zoomování tomu taky dost ubírá ¨:D jak už to blika tak se snažím moc nezoomovat bo se to hned vypne :D to je žrout jak sviňa ten motorek na ten zoom :D dik za vaše názory dávejte další chci být chytřejší :D


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Foťák
PříspěvekNapsal: 25 zář 2011, 13:16 
Offline
V.I.P.
Uživatelský avatar

Registrován: 20 lis 2008, 13:23
Příspěvky: 1644
Trošku bych rozlišoval spotřebu akumulátorků u starších zrcadlovek ( bez live view, videa ad. ) a u moderních kompaktů a UZ, docela hodně se to liší v neprospěch kompaktů, což je ale vcelku logické. Každopádně AAčka taky nedoporučuju, to že by foťák vydržel pracovat dýl jak se speciálním akumulátorem je ve většině případů hloupost, možná snad nějaký ty nejšpičkovější AA a ještě nabíjený ve speciálních nabíječkách ( nemyslím ty klasické rychlonasrávačky, kde to je jakože za hoďku nabité, vře to, že by se na tom dalo usmažit vajíčko a podobně ).

Jo a ještě mě napadlo, když tady tak cílíte ten nákup foťáku pořád na tu nesmyslně nízkou cenu, co takhle mrknout do bazarů a na inzeráty ? I za těch 6.000 Kč se dá kolikrát sehnat hodně slušná sestava, myslím tím tělo + nějaké to základní telátko a bude to rozhodně fotit líp, než ty nové UZ. Hodně lidí totiž opouští amatérské zrcadlovky a chce třeba hned po roce užívání pořídit něco lepšího a pak se těch plasťáků horkotěžko zbavují a prodávají je za dost nízké ceny.


Nahoru
 Profil  
 
 Předmět příspěvku: Re: Foťák
PříspěvekNapsal: 25 zář 2011, 22:16 
Offline
Admin

Registrován: 19 lis 2008, 08:12
Příspěvky: 3268
Bydliště: Dolní Lutyně
Spotting: LKZA :-)
Stroj: B748
Jo s tim souhlasim, rozhodne bych sel radeji do starsiho zrcadla z bazaru, nez dat stejne penize za novy kompakt. Teda bavim se o situaci, ze chci fotit era a ty fotky mit minimalne slusne...

_________________
Obrázek


Nahoru
 Profil  
 
Zobrazit příspěvky za předchozí:  Seřadit podle  
Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 50 ]  Přejít na stránku Předchozí  1, 2, 3

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 návštevníků


Nemůžete zakládat nová témata v tomto fóru
Nemůžete odpovídat v tomto fóru
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru
Nemůžete přikládat soubory v tomto fóru

cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Český překlad – phpBB.cz